تصمیم شورای آموزشی عالی ترکیه (YOK)

تمهیدات جدید برای افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در دوران کرونا که از سوی سازمان آموزشی عالی ترکیه تدوین و صادر شده است .

به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا ، امتحانات پایان دوره دبیرستان در بسیاری از کشورها به فصل پاییز انتقال یافته است .

بنابراین با توجه به اقدامات صورت گرفته و بدلیل فارغ التحصیلی دیر هنگام دانش اموزان سازمان عالی ترکیه اقدام به اراایه برخی فرصت های جدید به داوطلبان بین المللی تحصیل در دانشگاههای ترکیه در ترم پاییز سال تحصیلی 2020_2021 بشرح زیر است :

_ داوطلبان می توانند اقدام به پیش ثبت نام در دانشگاهها و انجام مراحل ثبت نام تا 15 دسامبر 2020 نمایند و انجام ثبت نام دیر هنگام قابل تمدید است .

_ آن دسته از داوطلبانی که به دلیل شرایط کرونا در دانشگاهها ترکیه با تاخیر ثبت نام نماییند ، دوره فشرده برای دوروسی ترم جاری یا گذشته در نظر خواهدگرفته شد.

_ دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاههای ترکیه می توانند در ترم مهر 2020 در خواست مرخصی نموده و تحصیلات خود را در ترم بهار اغاز نمایند .

_ دانشجویانی که در آغاز دوره اموزشی ترم پاییز سالتحصیلی 2020 ثبت نام اما به دلیل محدودیتهای قانونی از سوی ترکیه یا کشور خود قادر به حضور فیزیکی در دانشگاه محل تحصیل خود را نداشته باشند ، می توانند تا ترم پاییز سالتحصیلی 2021 در دوره های درسی انلاین شرکت نماییند .

_ دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانند برای تسریع در امور ثبت نام بجای اخذ و ارائه برگه معادل تحصیلات مقاطع قبل خود (دنکلیک) که قبلا ضروری بود اقدام به اخذ برگه TANIMA BELGESI OKUL نمایند که از سوی سازمان آموزش عالی ترکیه ظرف مدت زمان یک روز صادر و ارائه می شود.

14
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟