شهروندی ترکیه از طریق اقامت تحصیلی

شهروندی ترکیه از طریق اقامت تحصیلی

قیضیه چیه ؟

دانشجویانی که دوره تحصیلی خود را در ترکیه تکمیل کرده اند در صورتیکه اقامت تحصیلی خود را بلافاصله به اقامت کاری تبدیل کنند میتوانند درخواست شهروندی ترکیه بدهند ، متقاضی باید تاقبل از تاریخ ارسال درخواست 5 سال به صورت مداوم در ترکیه زندگی کرده باشد .

نکته مهم »

یک باور عمومی اشتباه وجود دارد که میگهفقط نیمی از مدت اقامت تحصیلی دانشجویان ترکیه در شمارش سنوات اقامت برای دریافت شهروندی حساب میشود .

چنین حرفی هیچ پایه و اساسی ندارد و ظاهرا در صورت سپری کردن تعداد روزهای کافی در خاک ترکیه ، کل مدت اقامت دانشجویی در محاسبات شهروندی به حساب میاید .

تعداد روزهای کافی چقدر است ؟

بافرض 5 سال دانشجوی در تریکه (شامل یک سال دوره حاضر لیک زبان + 4 سال دوره کارشناسی یا دکترا ) دانشجو در مجموع باید کمتر از 360 روز را خارج از خاک ترکیه کذرانده باشد .

اگر دوره تحصیل کمتر از 5 سال باشد چه کار باید کرد ؟

باید بلافاصله هر اقامتی جر اقامت توریستی بگیرد ( مثلا از طریق اجازه کاری و یا خرید ملک ) و سال های باقی مانده را به این شکل پر کند

حالا بهتر است اقامت کاری دریافت کنیم یا اقامت خرید ملک ؟

ئر واقع در صورت داشتن هر کدام از این موارد میتوانید برای شهروندی اقدام کنید اما اقامت از طریق چالشماایذن یا اجازه کار بی دردسرتر می باشد .

زیرا اگر اقامتتان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک باشد برای این که نشان دهید منبع درامد ثابتی دارید باید یک شهروند ترک به عنوان کفیل معرفی نمایید که هزینه زندگی شما را نتقبل شود .

زمان دریافت شهروندی ترکیه ؟

بعد از تکمیل 5 سال تحصیلی یا تحصیل در کنار کار میتوانید با مراجعه به اداره مربوطه در خواست شروع پروسه شهروندی دهید .

معمولا بین یک سالو نیم تا دو سال زمان می برد تا پرونده شهروندی شما به نتیجه برسد

9
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟