دانشگاه قاضی ترکیه

دانشگاه قاضی ترکیه

 مصطفی کمال آتاتورک در سال ۱۹۲۶ معادل سال ۱۳۰۵ اولین موسسه معلم ترکیه را در شهر آنکارا ساخت. ۵۶ سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۱ با آکادمی مهندسی و کشاورزی بولو، آکادمی اقتصاد و بازرگانی، کالج فنی، کالج فنی دختران و آکادمی مهندسی و کشاورزی ایالتی آنکارا ادغام شد و سپس به اولین و معتبرترین دانشگاه ترکیه به اسم دانشگاه قاضی تبدیل شد . در سال ۲۰۱۷ نیز توانست رتبه جهانی ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ را بدست آورد.

دانشگاه قاضی

در حال حاضر حدود ۳۷هزار دانشجو در دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، علوم، معماری، فنی، علوم بهداشتی و علوم ورزشی به زبان های ترکی و انگلیسی درس می خوانند. همچنین این دانشگاه دارای موسسه های انفورماتیک، علوم آموزشی، علوم انسانی، علوم کاربردی، علوم پزشکی و موسسه تحقیق و پیشگیری از حوادث می باشد. علاوه بر این موسسه ها دانشکده زبان های خارجی، دانشکده فنی حرفه ای خدمات بهداشتی و دانشکده فنی حرفه ای دانشکده فنی و دانشکده فنی حرفه ای کازان، جزء مدارس این دانشگاه هستند.

امکانات:

این دانشگاه، تابستان هرسال جشنواره ای چهار روزه برای دانشجویان برگزار می کند. در طول این چهار روز هنرمندان را دعوت می کند تا علاوه بر فعالیت هایی که در کنار یکدیگر انجام می دهند، لحظات خوب وبه یاد ماندنی را برای دانشجویان و هنرمندان رقم بزند. کتابخانه این دانشگاه بیش از ۱۵ هزار کتاب، حدود ۶۲ هزار نشریه و ۱۰ هزار پایان نامه به زبان های انگلیسی ترکی و آلمانی دارد. همچنین دانشجویان این دانشگاه می توانند از امکانات ورزشی که در اختیارشان است استفاده کنند.

دانشگاه قاضی

Gazi university

پذیرش دانشجویان خارجی:

دانشگاه قاضی دو آزمون یوس و ست (Yos ,SAT ) را به عنوان آزمون ورودی برای داوطلبان خارجی انتخاب کرده است تا در صورت گرفتن نمره قبولی در یکی از این آزمون ها بتوانند تحصیل خود را ادامه دهند.

اطلاعات تماس:

تلفن :03122126840-03122022000

فکس :0312 221 32 02

وبسایت :gazi.edu.tr

ایمیل:.@gazi.edu.tr

آدرس دانشگاه: Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar / Ankara

5
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟