دانشگاه های معتبر ترکیه

دانشگاه های معتبر ترکیه

 یکی از مواردی که برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند مهم است، اعتبار دانشگاه مقصد و امکان ادامه تحصیل در همان دانشگاه است.
ما در این مقاله قصد داریم دانشگاه های معتبر ترکیه را که علاوه بر مدرک کارشناسی، مدارک کارشناسی ارشد و دکترای آنها نیز مورد تایید وزارت علوم ایران است را به شما معرفی کنیم.
1-دانشگاه اژه

2-دانشگاه آنادولو
3-دانشگاه آنکارا

4-دانشگاه آتاتورک

5-دانشگاه بغازیچی

6-دانشگاه چوکوروا

7-دانشگاه دوکوز ایلول

8-دانشگاه قاضی

9-دانشگاه حاجت تپه

10-دانشگاه فنی استانبول

11-دانشگاه استانبول

12-دانشگاه مارمارا

13-دانشگاه خاورمیانه

14-دانشگاه معمار سینان

15-دانشگاه ییلویزتکنیک

16-دانشگاه بیلیکنت

17-دانشگاه کارادنیز

دانشگاه اژه ترکیه


دانشگاه اژه


دانشگاه اژه یک دانشگاه دولتی در ترکیه است که امکان تحصیل رایگان در آن فراهم است. این دانشگاه از دانشگاه های قدیمی ترکیه لست که در سال 1955 در شهر بورنوای ازمیر تاسیس شده است. در حال حاضر حدود شصت هزار دانشجو در رشته های دندانپزشکی، داروسازی، علوم پایه، علوم اجتماعی، ارتباطات، مهندسی ساختمان و… در این دانشگاه تحصیل می کنند. دانشگاه اژه علاوه بر وزارت علوم، مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم می باشد.

دوره ی کاردانی در این دانشگاه دو ساله و دوره کارشناسی چهار ساله است. پذیرش دانشجوی خارجی در مقطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه بر اساس نتیجه آزمون یوس انجام می گیرد. برای پذیرش در رشته هایی مثل تربیت بدنی و موسیقی در این دانشگاه علاوه بر نتیجه آزمون کتبی، باید در آزمون عملی و مصاحبه نیز نمره قبولی کسب کرد.
دانشگاه اژه با داشتن کتابخانه بزرگ مرکزی و امکان دسترسی به اینترنت در محوطه دانشگاه. امکان دسترسی به دانش روز دنیا را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.
امکان استفاده از سایر امکانات تفریحی و فرهنگی مثل استخر سرپوشیده، سالن ورزشی، زمین های فوتبال، بسکتبال، زمین تنیس، سالن های هنری و مراکز فرهنگی برای استفاده دانشجویان فراهم است.

دانشگاه انادولو ترکیه


دانشگاه آنادولو ( اناتولی)


دانشگاه آنادولو یک دانشگاه دولتی است که در سال 1958 در شهر اسکی شهیر ترکیه تاسیس شده است. این دانشگاه در ابتدا با عنوان اکادمی اقتصاد و علوم تجاری افتتاح شد. دانشگاه آنادولو یکی از پویاترین و مبتکرترین دانشگاه های ترکیه است که در فاصله ی پنج ساعتی استانبول و سه ساعتی از آنکارا قرار دارد. این دانشگاه، دانشگاهی دانشجو محور است که با تکنولوژی روز همخوانی دارد و کلیه امکانات تحقیقاتی برای دانشجویان فراهم است.

زبان اموزشی این دانشگاه سه زبان ترکی، المانی و انگلیسی است و همه ی دانشجویان در یک دوره ی فشرده ی انگلیسی شرکت می کنند. این دانشگاه 12 دانشکده،7 کالج غیر هنری، 4 کالج هنری، 9 موسسه آموزشی و 28 مرکز تحقیقاتی دارد که 3 دانشکده آن مربوط به تحصیلات از راه دور است.
شهر اسکی شهیر که این دانشگاه در آن قرار دارد. به مرکز علمی فرهنگی ترکیه معروف است که توسط خطوط راه آهن به تمامی نقاط اصلی ترکیه متصل است.

دانشگاه آنکارا ترکیه


دانشگاه آنکارا


دانشگاه آنکارا اولین دانشگاه ترکیه است که در سال 1946 تاسیس شده است. این دانشگاه در سال 1925، با تاسیس دانشکده حقوق شروع یه کار کرد.
این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی است که متمرکز نبوده و در سطح شهر پراکنده هستند. زبان آموزش در این دانشگاه ترکی است. همه ی ساختمان های این دانشگاه دارای کتابخانه و سالن مطالعه هستند. کتابخانه اصلی این دانشگاه در دانشکده زبان و تاریخ و جغرافیا قرار دارد که دارای 15 هزار اثر حطی و یک میلیون کتاب است.
این دانشگاه دارای خوابگاه دختران و پسران است و هرساله به 500 نفر از دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می کند.
مراکز ورزشی، سالن های غذاخوری و مرکز بهداشت هم از دیگر امکانات این دانشگاه است. این دانشگاه در رتبه بندی های جهانی دانشگاه های  مختلف رتبه زیر 1000 را به خود اختصاص داده است.

3
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟