کشور ترکیه

کشور ترکیه
 

ترکیه همسایه اروپایی و خوش آب و هوای ایران دانشگاه های زیادی دارد. این کشور با ویژگی های مثبت زیادی که دارد، به مقصد ایده آلی برای دانشجوها تبدیل شده است.  کشور ترکیه به خصوص برای  کسانی که می خواهند در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی ادامه تحصیل دهند، انتخاب مناسبی است.

 

ویژگی های مثبت کشور ترکیه شامل این موارد است:
 برای سفر به ترکیه نیازی به گرفتن ویزا نیست. نزدیکی این کشور به ایران باعث شده که دانشجو بتواند به راحتی به کشورش برگردد و خانواده و دوستانش را ببیند، یا این که همسر و فرزندش را با خودش ببرد.
-مهم تر از همه این که شهریه دانشگاه های ترکیه و هزینه ی زندگی در این کشور بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی دیگر است.
-دانشگاه های ترکیه رشته های متنوع زیادی را بدون توحه به محدودیت سنی و گپ تحصیلی ارائه می دهند. مدرک دانشگاه های ترکیه معتبر بوده و به معادل سازی آن برای ادامه تحصیل یا کار در کشورهای پیشرفته دنیا نیازی نیست.
-نکته ای را هم که نباید فراموش کرد  این است که فرهنگ و رسوم ترکیه به ایران شباهت زیادی دارد. شاید به همین دلیل است که ایرانی های زیادی چه برای تحصیل و چه برای کار به این کشور مهاجرت کرده اند؛ که شما به راحتی می توانید با آنها تعامل داشته باشید و حتی  به واسطه آنها یک شغل پاره وقت برای خودتان پیدا کنید.
 


حالا چطور می توان مقدمات تحصیل در ترکیه فراهم کرد؟

 


 خیلی ساده.  105 دانشگاه دولتی و 65 دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد، که طبق اصول، دانشگاه های خصوصی شهریه بیشتری دریافت می کنند ؛ اما برای تحصیل در آن ها نیازی به دادن کنکور نیست.
 


تحصیل در ترکیه
 


بله، درست متوجه شدید، ترکیه هم مثل ایران یک آزمون به اسم آزمون یوس دارد، که در واقع آزمون ورودی دانشجوهای بین المللی برای حضور در دانشگاه های دولتی است.
 اما نگران نباشید؛ این آزمون ها استعداد دانشجو را در زمینه ی هوش، هندسه و ریاضی می سنجد و از لحاظ سختی هم بیشتر در حد امتحان های دوم دبیرستان است.
 از طرف دیگر، داشتن مدرک تومر برای تحصیل در اکثر دانشگاه های ترکیه یا حتی حضور در بازار کار اهمیت بالایی دارد. تومر آزمونی شبیه به امتحان تافل  برای زبان ترکی است و دانشجو باید بتواند حداقل مدرکی با سطح B1 به دست بیاورد. نمره گرفتن در این امتحان به داشتن پنج مهارت اصلی در زبان ترکی نیاز دارد که شامل موارد زیر است:
1_خواندن 2_شنیداری (درک مطلب)  3_تعامل (مکالمه)  4_نوشتن (توضیح کتبی)  5_تولید (توضیح شفاهی).

تحصیل در ترکیه
شما می توانید در موعد مقرر به ترکیه سفر کنید و بلافاصله امتحان یوس و تومر را پشت سر بگذارید. اما ما برای بیشتر شدن شانس پذیرش شما پیشنهاد می کنیم کمی زودتر به موسسه متروپل شیراز مراجعه کنید. موسسه شیراز متروپل نماینده متروپل ترکیه با 25 سال سابقه در کنکور ترکیه ، کلاس های زبان و آمادگی برای آزمون یوس را برگزار می کند. با حضور در کلاس های آمادگی یوس در شیراز می توانید با قرار گرفتن در جمع متقاضیان آزمون تومر سرعت یادگیری زبان ترکی را افزایش دهید و هم با مرور نمونه سوالات  می توانید با روند امتحان بیشتر اشنا شوید.
از آننجایی که این روند کمی پیچیده است و  آزمون یوس محدودیت زمانی دار، به شما پیشنهاد می کنیم که هر چه سریع تر با موسسه شیراز متروپل تماس بگیرید تا کارشناسان ما بتوانند بر اساس شرایط شما بهترین گزینه را انتخاب کرده و به شما مشاوره دهند.

7
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟