Tomer چیست ؟

 Tomer تومر چیست ؟داوطلبانی که در مقاطع مختلف در ترکیه تحصیل خواهند کرد می توانند دیپلم تومر را قبل از آزمون کنکور سراسری دریافت نمایند. بدیهی است که احراز مدرک تومر نیاز به سپری کردن دوره های آموزش زبان دارد تا  داوطلبان بتوانند موفق به دریافت مدرک دیپلم تومر شوند. داوطلبان می توانند آموزش های لازم برای این دوره ها را هم در ترکیه و هم در شهرها و شعبات مختلف تومر دریافت کرده و نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 


مدارک تومر چند نوع است؟الف) گواهینامه که اصطلاحاً “Sertifika” گفته می شود و دارای اعتبار موقتی است و در دو سطح مقدماتی و متوسطه انجام می گیرد. گواهینامه های دوره مقدماتی دارای اعتبار 6 ماهه بوده که داوطلب شرکت در این آزمون باید رتبه B2 را بگیرد و گواهینامه های دوره متوسطه 2 ساله که دارای رتبه B1 می باشد.

ب) دیپلم تومر که اصطلاحاً “Diploma” گفته می شود٬ دارای اعتبار همیشگی است و دانشگاه های سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند. این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه بر دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و هم چنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز به کار برود.
این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است. رتبه اول که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاه ها بوده و دانشجویان علاقمند به ورود به دانشگاه های ترکیه می بایست چنین رتبه ای را در امتحان اخد نمایند؛ که این رتبه با احراز ۶۵ و بالاتر از ۱۰۰ رتبه مورد توجه قرار گرفته و صادر می شود.
اما رتبه دوم با مشخصه C2 شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین ۶۰ تا ۶۵ از مجموع ۱۰۰ امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکت ها٬ کارخانجات٬ ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود.
 


برگزاری دوره های تخصصی 6ماهه تومر زیر نظر موسسه متروبل شیراز به همراه کتاببرای ثبت نام در دوره تومر موسسه متروبل انکارا با شماره تماس بگیرید:07138321978

09369505640

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟