Yos چیست ؟

دوره Yos

در این مقاله قصد دارم یک سری اطلاعات بیشتر درباره ازمون یوس به شما ارائه بدم.
 آزمون یوس همه ساله برای متقاضیان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند، توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ترکیه برگزار میشود. نکته خوبی که می توان در مورد آزمون یوس گفت این است که برخلاف کنکور ایران که حدود هشت درس دارد، آزمون یوس تنها شامل سه درس ریاضی، هوش و هندسه است.

آزمون یوس


آزمون یوس


 آزمون یوس معمولا شامل 80 سوال است، که 45 سوال از این هشتاد سوال را هوش، 30 سوال را ریاضی و 5 سوال هندسه است. مدت برگزاری این ازمون حدود 90 دقیقه است. معمولا ازمون یوس 5 جوابی بوده و هر پاسخ غلط 0.25 نمره منفی خواهد داشت.
 این آزمون از سال 2010 سالیانه یک بار و توسط دانشگاه ها به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی برگزار می شود. شرکت منظم در کلاس های یوس موسسه شیراز متروپل و یادگیری راهکارهای پاسخ تستی به سوالات آزمون، کمک موثری در موفقیت و کسب نمره بالا در این آزمون است.
 

درس هوش


 اگر بخواهیم درس های ازمون یوس را مورد بررسی قرار دهیم، در قسمت هوش می بینیم که هوش تنها درسی است که در ایران با آن رو به رو نمی شویم. هم چنین سوالات هوش کشور ترکیه با سوالات هوش سایر کشورها متفاوت است. این درس مانند ریاضی و هندسه فرمول خاصی برای حل ندارد، اما چند قالب کای و محدود دارد. سوالات هوش حدود شصت درصد ازمون یوس را شامل می شود که نشانگر اهمیت این درس است. برای مطالعه ی آزمون یوس باید همراه با تدریس مدرسین موسسه شیرازمتروپل به تمرین و حل سوالات بیشتری بپردازیم. به طوری که به ازای یک ساعت تدریس، حدود شش ساعت تمرین دانشجو نیاز است. تمرین بیشتر ذهن دانشجو را برای حل سریع تر سوال ها آماده می کند و هم چنین تمرکز فرد را بالا می برد. این دو امر موفقیت فرد را در حل سوالات هوش تضمین می کند.
 

درس ریاضی


درس بعدی، درس ریاضی است. سوالات ریاضی آزمون یوس بسیار شبیه به سوالات ریاضی دبیرستان های ایران است، اما باز هم تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد. اگر مباحث دروس ازمون یوس را مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که عناوین و سرفصل های ریاضی خیلی گسترده تر از دو درس دیگر یعنی هندسه و هوش است. به همین دلیل در مطالعه آزمون یوس باید وقت بیشتری را به ریاضی اختصاص دهید.


درس هندسه


درس بعدی هندسه است. درس هندسه حدود 5 الی 10 سوال آزمون یوس را شامل می شود و هم چنین مباحث کمتری هم دارد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان و حتی موسسات وقت کمتری را به این بخش اختصاص می دهند و اهمیت زیادی برای این بخش قائل نیستند. اما نکته حائز اهمیت این است که اگر فردی خواستار قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های ممتاز ترکیه را دارد، بایستی نمره بالای 95 را کسب کند. پس نباید از بخش هندسه غافل شود، زیرا این درس نقش حیاتی و سرنوشت سازی را داراست.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟